Igra se razvija nešto više od godinu dana. Sve je počelo božićnim poklonom za 4-godišnju nećakinju. Pod borom je našla drugačiji ‘memory’ nazvan prvotno Bebeceda. Ta inačica imala je kartice s velikim, malim slovima i sa sličicama te je napravljena ručno kod kuće. S vremenom su kartice sa sličicama umjesto jednog pojma dobile dva jer se tokom igranja pokazalo da djeca ne razumiju pojam početnog slova ako se igra samo s jednim pojmom.
Paralelno s tim, igrajući brojne moderne društvene igre za odrasle razvila se ideja osvajanja dodatnih bodova kako bi djeci sama igra ‘memory’ bila zanimljivija, a samim time i privlačnija.
Trebalo je jedno vrijeme da se kroz testiranja pronađe najoptimalniji omjer dodatnih elemenata koji se mogu (a i ne moraju) uvesti u igru. Cilj cijele priče je bio da Memoceda naposlijetku pomogne, ne samo mojoj nećakinji, nego i drugoj djeci u učenju slova koje ne mora biti zamorno i dosadno. Memocedom se djecu pasivno upoznaje s oblicima VELIKIH i malih slova i uči novim pojmovima igrajući igru koja je mnogo više od običnog ‘memoryja’.
Uživajte u igranju s Memocedom i učite abecedu sa svojom djecom kroz igru, zabavu i osvajanje veleikih i malih slova, sličica, žetona i BONUS kartica.
Kazimir Samošćanec
mag. dizajna i kreator igre